Тернопільський дитсадок “Бебіко” для дітей з синдромом Дауна діє завдяки фінансуванню Фонду соціального захисту інвалідів
10.12.2021З 2016-го року у Тернополі реалізовується проєкт «Міні-садок «Бебіко» – послуга денного догляду для діток віком від 2 до 5 років. Мета проєкту полягає в створенні позитивних умов для підготовки та адаптації дітей з синдромом Дауна до типового дошкільного навчального закладу.
Проєкт спрямований на подолання проблеми швидкої адаптації до умов типового дошкільного навчального закладу, для дітей з синдромом.
З серпня 2021-го року «Міні-садок «Бебіко» реалізовують завдяки фінансовій підтримці Міністерства соціальної політики, а зокрема – Фонду соціального захисту інвалідів.
Голова проєкту Ольга Гордієнко розповідає, що з метою покращення роботи громадських організацій, перейняття досвіду, у цей період було проведено серію zoom-зустрічей з провідними спеціалістами сфери соціального захисту та політики.
«Було проведено серію індивідуальних занять для розвитку дрібної моторики, подолання сенсорного дефіциту у дітей. Також проводили заняття для розвитку тактильних відчуттів, корекції поведінки, консультації батьків щодо розвитку їхніх дітей. Була серія занять, які покращували розвиток уяви, пам’яті і мовлення у дітей з синдромом Дануа», – зазначає пані Ольга.

Окрім цього, керівниця проєкту зауважує – вихователі щодня проводили групові заняття творчого спрямування на розвиток креативного потенціалу.
Завдяки фінансуванню батьки не оплачували послуги «Міні-садка «Бебіко». Дітки також харчувалися безкоштовно.
«Також під час реалізації проекту вихователі долучалися до серії загальноукраїнських заходів. Це і «Жовтень – місяць інформування про дітей з синдромом Дауна». До Дня людей з інвалідністю ми готували серію заходів», – додає жінка.
Зокрема за кошти Фонду соціального захисту закупили матеріали для проведення розвиваючих занять. Також для проєкту закупили підгузки для сну. І було здійснено оплату за роботу працівників.
«Сподіваємося на подальшу підтримку проєкту, як зі сторони Міністерства фондів так і пробуємо подаватись на інші конкурси, бо це важливо для батьків, оскільки вони можуть і працевлаштуватися і підготувати дитину до типового шкільного закладу та відчути себе соціально активними», – підсумувала Ольга Гордієнко.
